ÇEVRE


ÇEVRE POLİTKAMIZ

            ATLANTİK HALI ,SÜRDÜREBİLİR VE GELİŞMEYE AÇIK BİR GELECEK İÇİN TÜM AŞAMALARDA Kİ ÜRÜN, HİZMET VE MÜŞTERİYE TESLİMİNE KADAR ÇEVRE İLE ETKİLEŞİMLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMİŞ ÇEVREYE OLAN OLUMSUZ ETKİLERİN EN AZA İNDİRİLMESİ İÇİN YAPILACAK ÇALIŞMALAR DOĞRULTUSUNDA IŞIK OLMASI SEBEBİ İLE BU POLİTİKAYI HAZIRLAMIŞTIR. “ÇEVREYİ KORUMAK” VE GELECEĞİMİZ İÇİN DOĞAL KAYNAKLARIN SÜREKLİLİĞİNİ SAĞLAMAK TÜM ÇALIŞANLARIN PAYLAŞTIĞI SORUMLULUKTUR.

 ❖ ÇEVRE KONUSUNDA BAŞARIYA ULAŞMAK, TÜM ÇALIŞANLARIMIZI BİREYSEL SORUMLULUK KAZANDIRMAK İÇİN EĞİTİMLER VERİLEREK ÇEVRE KORUMA KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRMEYİ.

 ❖  ŞEFFAFLIK VE GÖNÜLLÜLÜK İLKELERİ ÇERÇEVESİNDE, İLGİLİ TÜM TARAFLARLA (ÇALIŞANLAR, RESMİ MAKAMLAR, KOMŞULAR...), FABRİKAMIZIN KURULUŞ İÇİ ÇEVRE PERFORMANSLARI HUSUSUNDA İYİ BİR DİYALOG VE HABERLEŞME SİSTEMİ TESİS EDİLECEK, SÜREKLİLİĞİ SAĞLANACAKTIR.

 ❖ ATIKLARIN AZALTILMASINI VE DEĞERLENDİRİLMESİNİ SAĞLAMAYI

 ❖ ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMINDA OLAN TÜM YÖNETMELİK VE MEVZUATLARA UYMAYI

 ❖ ACİL DURUMLARA KARŞI YAPILMASI GEREKENLER KONUSUNDA ÇALIŞANLARIMIZI EĞİTEREK   ACİL DURUMLARA HAZIRLIKLI OLMAYI

 ❖ ELEKTRİK, SU, YAKIT GİBİ DOĞAL KAYNAKLARIMIZI BİLİNÇLİ KULLANARAK MÜMKÜN OLDUĞUNCA TÜKETİMİ MİNİMİZE ETMEYİ

 ❖ ÇEVREYLE İLGİLİ BELİRLENEN AMAÇLARA ULAŞABİLMEK İÇİN,EKONOMİK AÇIDAN GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR VE UYGUN OLMASI DURUMLARINDA, MEVCUT EN İYİ, OLUMSUZ ÇEVRE ETKİLERİ EN AZ DÜZEYDE OLAN TEKNOLOJİLERİ KULLANMA HUSUSUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAYI,

 ❖ DEĞİŞEN TEKNOLOJİYİ TAKİP EDEREK ÇEVRE DOSTU PROSESLERE YÖNELMEYİ

 ❖ GELECEK NESİLLERİMİZE YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE VE KULLANILABİLİR DOĞAL KAYNAK BIRAKMAK, BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİ VE EKOSİSTEMİN KORUNMASINA KATKI SAĞLAMAK

 ❖ YASA VE BEKLENTİLER ÇERÇEVESİNDE UYGUNLUK YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİ, ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN AZALTILMASI VE ÇALIŞANLARIMIZIN DA KATILIMI İLE DOĞAL KAYNAKLARIMIZIN ETKİN KULLANIMI İÇİN BELİRLENEN HEDEFLERİ İZLEYİP TAKİP EDEREK ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİMİZİN SÜREKLİ GELİŞİMİ SAĞLAMAYI TAAHHÜT EDERİZ.

                                                                                                                            YÖNETİM KURULU BAŞKANI

                                                                                                                               BİLEÇ KAPLAN